Opleiding

BelRAI – Screener en sociaal supplement train the trainers opleiding (verkorte opleiding) 2026

In deze BelRAI train the trainer opleiding leer je de specificiteit van “BelRAI Screener en Sociaal Supplement”. De BelRAI Screener heeft drie doelen:

  1. Nagaan of een volledige BelRAI beoordeling opportuun is, is de persoon iemand met complexe zorgnoden?
  2. Als uniforme toegangspoort tot de Vlaamse Sociale Bescherming (zorgbudgetten, indicatiestellingen)
  3. Eerste zicht te krijgen op het zorgprofiel van de zorgbehoevende

Aanvullend hierop kan het sociaal supplement afgenomen worden om meer inzichten te verkrijgen over de sociale context van de persoon zoals de woonomgeving, mantelzorg,…

De training bevat verplichten inhouden vanuit het BVR/MB naar BelRAI opleidingen zijnde de theoretische en methodische aspecten van beide instrumenten. Je leert bewoners te evalueren met dit instrument. Gezien het om een screening/supplementen gaat, wordt er niet gewerkt naar het opstellen van een woonzorgleefplan (zie hiervoor de uitgebreide instrumenten). 

Als BelRAI Trainer in opleiding staan we tot slot stil hoe de training aan indicatiestellers gegeven dient te worden. 

Na het succesvol afronden van deze opleiding ontvang je een attest, dat je in kader van de richtlijnen Vlaamse Sociale Bescherming machtigt om het instrument te gebruiken én indicatiestellers op te leiden in de BelRAI Screener + Sociaal Supplement, mits het deelnemen aan de vooropgestelde navormingsactiviteiten (intervisie). Bovendien kan je, eenmaal je eigen praktijk groeit en je zelf ervaring hebt opgebouwd, zelf intervisie geven aan BelRAI Screener + sociaal supplement indicatiestellers.

Deze opleiding bestaat uit fysieke sessies, e-learnings (digitale lessen die je zelfstandig online doorneemt) en opdrachten op de werkvloer, conform het BVR/MB. Op het einde van het traject leggen de deelnemers een examen af in functie van de attestering.

VOORWAARDE

  • Zorgverlener met één van de diploma’s/erkenningen uit  de Wet betreffende de uitoefening van de gezondheidszorgberoepen, gecoördineerd op 10 mei 2015.
  • Bij voorkeur actief zijn in de Vlaamse gezondheidszorg.
  • Beschikken over de basiscompetenties uit het competentieprofiel van de BelRAI Trainer
  • De BelRAI opleidingen maken gebruik van online applicatie. Kunnen gebruik maken voor, tijdens en de opleidingsdagen van een (recentere) laptop met wifi faciliteiten is een must. 
  • Een persoonlijk e-mailadres (bij voorkeur professioneel)

PRAKTISCH

Er wordt gedacht aan het milieu en zo veel mogelijk digitaal gewerkt.

De verkorte opleiding gaat door op:

Di 10/02/202609u00-17u00 (Screener)
Di 10/03/202609u00-14u30
Di 31/03/202609u00-17u00 (SS)
Di 07/04/202609u00-14u30

LOCATIE & PRIJS & INSCHRIJVEN

Locatie 2026: WZC Zilverlinde, Berkenstraat 15, 2250 Olen

Prijs

Deelname aan de opleiding kost 750 (excl. BTW), gebruik van applicaties voor de duur van de opleiding inbegrepen. Op volledige dagen wordt een broodjeslunch voorzien.

Voor de opleiding dien je te beschikken over een recentere laptop met wifi faciliteiten en een persoonlijk e-mailadres (bij voorkeur professioneel).

Inschrijving (graag voor 10/01/2026)

Als individuele zorgmedewerker geïnteresseerd? 
Inschrijven kan door een e-mail te sturen naar rudiveekhoven@syn-topia.org of rechtsreeks via invulformulier.

Graag inschrijven ten laatste één maand voor de datum van de eerste opleidingsdag om de technische toegangen tot het platform en e-learnings tijdig te kunnen voorzien. 

Uiterste inschrijvingsdatum is twee weken voor de eerste opleidingsdag waarbij bovengenoemde technische toegangen niet gegarandeerd zijn bij de start van de opleiding (worden asap aangereikt).

Inschrijving is pas definitief na betaling. Wie eerst is, is eerst, betalingsdatum is hierbij bindend. Bij betaling via factuur telt de facturatiedatum indien men binnen de 14 dagen betaalt. 
Bij betalen na 14 dagen telt de betalingsdatum. 
Syn-topia behoudt het recht tot annulering bij onvoldoende inschrijvingen: zie ook algemene voorwaarden

In functie van de voorbereiding is het altijd fijn een korte omschrijving te ontvangen met je verwachtingen, vragen of de aanleiding om je in te schrijven (niet verplicht).

Vul onderstaand je gegevens in. Je wordt dan per mail gevraagd je in te schrijven voor de opleiding en het inschrijvingsbedrag te betalen. Inschrijving is geldig na betaling van dit inschrijvingsbedrag op de rekening van vzw SYN-TOPIA. vzw SYN-TOPIA behoudt zich het recht voor om de training te annuleren bij onvoldoende respons. De deelnemers worden hiervan verwittigd en hun inschrijvingsgeld wordt teruggestort.

Meerdere zorgverleners verbonden aan één organisatie geïnteresseerd in de opleiding?

Overweeg een in house opleiding. Contacteer gerust om de mogelijkheden te verkennen. 

Wil je voor jouw organisatie een in house traject voor opleiding tot trainer of indicatiesteller m.b.t. een BelRAI suite instrument organiseren? We kunnen regelmatig nieuwe trajecten opzetten. Contacteer gerust voor een verkenning van de mogelijkheden.

Vragen?

Rudi Veekhoven

Gedelegeerd Bestuurder
0032/495.20.80.19
rudiveekhoven@syn-topia.org

www.syn-topia.org

Programmaverantwoordelijke

Jasmine Van Regenmortel

MoS Ergotherapeutische wetenschappen
Erkend BelRAI Trainer ErgoBel

Freelance BelRAI Expert Syn-Topia vzw

HC, LTCF, PC & PC Screener, Screener + SS

Schrijf je in

Opleiding delen

Andere opleidingen

Gerelateerde opleidingen

Contact

Laat ons samen werken aan jouw unieke organisatie.

Samen ontdekken hoe wij het verschil kunnen maken?
Boek vandaag nog een consultatie met ons in.